Tanie Bilety Lotnicze

Wpis

środa, 17 sierpnia 2011

Przepis na tanie latanie

Europę można zwiedzić za kilkadziesiąt złotych, niemożliwe?? A jednak, kilka sztuczek, sprawne poruszanie się po Internecie, trochę cierpliwości i możemy wyruszać w drogę, podróż życia stoi przed nami otworem.

tanie latanie

Głównym elementem jest oczywiście cel. Jeśli interesuje nas Londyn, nie ograniczajmy się i spróbujmy połączenia przez Rzym, które nie jednokrotnie okazuje się tańsze. Najważniejsza jest cierpliwość w wyszukiwaniu atrakcyjnych zniżek, które linie lotnicze oferują w ograniczonej liczbie. Po drugie od dawna wiadomo, że im wcześniej kupimy bilety lotnicze tym taniej. W przypadku linii lotniczych rzadko kiedy mamy do czynienia z ofertami last minute, przypadki takie mają miejsce kiedy przewoźnik chce uzupełnić wolne miejsca na pokładzie swoich samolotów. Dużo częściej, a raczej zawsze zakup biletu lotniczego stosunkowo wcześnie opłaca się dużo bardziej. Najbardziej optymalny czas to miesiąc a nawet dwa przed planowanym terminem wyjazdu. Przykładem może być linia lotnicza Ryanair, która już w maju oferowała loty za 99 złoty na wrzesień i październik.

Niestety nie jednokrotnie tanie latanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Wśród nich na czele plasuje się bagaż, linie lotnicze Ryanair i Wizzair podróżującym na tanich biletach pozwalają zabrać ze sobą walizkę o max. wadze 10kg. Kiedy nasza torba waży więcej mamy do czynienia z bagażem rejestrowanym, wtedy tez musimy się liczyć w dopłata od 15 do 50 euro w zależności od przewoźnika.

Zaoszczędzić można również korzystając z odprawy online. Zamówienie biletu w systemie rezerwacji na stronie internetowej przewoźnika daje prawo do wydrukowania karty pokładowej i stawienia się z nią w hali odlotów, bez konieczności pokonywania odprawy biletowo-bagażowej. Tym samym zaoszczędzimy nawet 2 godzin i kilkadziesiąt złotych. Kiedy uda nam się znaleźć bilet lotniczy za przysłowiową złotówkę, opłata online to koszt 23 zł w Wizzair czy 25 zł u Ryanaira, natomiast pełna odprawa na lotnisku u tego samego przewoźnika to koszt nawet 40 euro. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Michael O’Leary wzywał swoich pasażerów do odpraw online i groził wysokimi stawkami tradycyjnej odprawy na lotnisku, jak widać słowa dotrzymał. Tak więc aby było naprawdę tanio, wszelkich płatności należy dokonywać drogą internetową.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
jasiupodroznik
Czas publikacji:
środa, 17 sierpnia 2011 13:09

Polecane wpisy