Tanie Bilety Lotnicze

Wpis

wtorek, 25 października 2011

Zwiedzaj wieczne miasto z linią WizzAir

Do wczasów w Rzymie z pewnością nie trzeba nikogo namawiać. To miasto do starożytności funkcjonuje jako centrum kultury, religii, architektury i sztuki naszego kontynentu. Trudno jednoznacznie określić który zabytek w tym mieście jest najważniejszy. Dla wielu jest to Koloseum- czyli ruiny dawnego amfiteatru w którym męczono pierwszych chrześcijan, a także odbywały się tam słynny igrzyska. Duża atrakcją są także schody Hiszpańskie a także słynna fontanna di Trevi, do której na szczęście każdy turysta wrzuca pieniądze przez lewe ramię. Rzym uważany jest za miasto romantyczne, tajemnicze o bardzo sprzyjającej atmosferze. Oprócz mnóstwa muzeów i zabytków warto poświecić uwagę także Watykanowi- czyli centrum chrześcijaństwa. Plac świętego Piotra wraz z Bazyliką to najpopularniejsze miejsce w Europie. Ludzie z całego świata skupiają się tutaj na audiencjach papieża, a także odwiedzają grób Jana Pawła II.

Rzym

Mimo że Rzym nie należy do najtańszych miast, można znaleźć tutaj także tanie hotele. Rzym posiada liczne restauracje, kawiarnie, ciekawe sklepy. Nie na darmo mówi się „ ruch jak w Rzymie” gdyż naprawdę w tym mieście jest zawsze tłoczno.

Bilety lotnicze do Rzymu oferują zarówno tradycyjni przewoźnicy jak i tanie linie lotnicze. Ciekawa ofertę przedstawił WizzAir. Z portu lotniczego w Katowicach polecimy w dwie strony już za 38 złotych. Członkowie Xclusive club mają szansę lecieć jeszcze za mniejszą kwotę- 19 złotych. Aby koszt biletu lotniczego był równy kosztom przelotu należy zaopatrzyć się w kartę Citi Wizz. Najlepiej latać także tylko z bagażem podręcznym, gdyż on znajduje się w cenie biletów lotniczych. Bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny. Tanie latanie zacznie się już od stycznia. Warto skorzystać z tej promocji, gdyż Rzym jest piękny o każdej porze roku. Dodatkowo wczasy w Rzymie zimą pozwolą nam uchronić się od zbyt dużych korków, zatłoczonych ulic i przepełnionych hoteli, co jest dziennym obrazkiem w wiecznym mieście. Zatem warto przeciwstawić się zimie i spędzić ją w ciepłej atmosferze pięknego miasta.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
jasiupodroznik
Czas publikacji:
wtorek, 25 października 2011 09:26

Polecane wpisy